• 16 632 03 10
  • biuro@kormed-lubaczow.pl
  • Lubaczów, ul. Tadeusza Kościuszki 141/7

Medycyna Pracy – pytania

Badania przeprowadzane są w komfortowych warunkach przy użyciu sprzętu wysokiej jakości. Szanujemy czas pracy pracownika, dlatego badania można wykonać u nas w ciągu jednego dnia i w jednym miejscu.

Medycyna pracy to specjalność lekarska, której przedmiotem jest badanie wpływu środowiska pracy na pacjenta, a także jego diagnostyka, leczenie i profilaktyka chorób zawodowych.

Badania do pracy

Ustawa o nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia pracownikom badań profilaktycznych. Badania z zakresu medycyny pracy wykonywane są na podstawie skierowania od pracodawcy. Badania kontrolne wykonywane są po okresie zwolnienia lekarskiego trwającego więcej niż 30 dni.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W jaki sposób mogę zarejestrować się na badania z zakresu medycyny pracy?

Rejestracja na badania profilaktyczne osobiście codziennie od godziny 7.00 do 14.00 rejestracja jest możliwa również  DROGĄ MAILOWĄ. Skan lub zdjęcie skierowania od pracodawcy należy przesłać na adres mailowy  : medycynapracy@kormed-lubaczow.pl  prosimy o dołączenie numeru telefonu kontaktowego osoby skierowanej na badanie.

Ile jest ważne skierowanie na badania medycyny pracy?

Przepisy prawne nie regulują tego, ile ważne jest wystawione przez pracodawcę skierowanie na badania lekarskie pracownika. Kodeks pracy przestrzega jednak, aby wystawić i przekazać je pracownikowi odpowiednio wcześniej, aby mógł swobodnie umówić się na wizytę u lekarza medycyny pracy.

Czy moje badania okresowe są nadal ważne?

Przypominamy, że Specustawa z dnia 31 marca 2020 r. (Dz. U. poz. 568) przedłuża ważność badań okresowych. Orzeczenia lekarskie wydane w ramach okresowych badań lekarskich, których ważność upłynęła po dniu 7 marca 2020 r.,  ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ do 180 dni po dacie ogłoszenia zakończenia pandemii.