Profilaktyka chorób naczyń mózgowych

Szanowni Pacjenci

Centrum Medyczne KORMED zaprasza do skorzystania z możliwości badań, w ramach projektu profilaktyki chorób naczyń mózgowych. Z badań profilaktycznych może skorzystać każda osoba w wieku 40  – 65 lat, w szczególności osoby z grup ryzyka wystąpienia udaru mózgu, tj. palące papierosy, nadużywające alkoholu oraz osoby z otyłością, lub osoby, u których stwierdzono: nadciśnienie tętnicze, cukrzyce, migotanie przedsionków, bezobjawowe zwężenie tętnic szyjnych lub zaburzenia gospodarki lipidowej.

Drogi Pacjencie pamiętaj, że udar mózgu jest chorobą, która może mieć wiele różnych przyczyn, dlatego nie ma jednego prostego sposobu, dzięki któremu można uniknąć udaru. Nie sposób także każdego człowieka przebadać na wszystkie możliwe sposoby. W związku z tym aktywności profilaktyczne zaczynamy od określenia czynników ryzyka udaru indywidualnie u każdej osoby. Zakres kolejnych badań diagnostycznych ustalany jest przez lekarza POZ w zależności od ryzyka wystąpienia udaru mózgu.

Aby skorzystać z programu “Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych” należy zgłosić się do naszej placówki ul. Kościuszki 141/7 , która współpracuje z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II.